PŘEDSTAVUJEME NOVÝ RANGE ROVER

Elegantní nový Range Rover definuje moderní luxus, poskytuje více vytříbenosti, zákaznické volby a možnosti personalizace než kdykoliv předtím.

Range Rover je originální luxusní SUV, které jde příkladem již 50 let a kombinuje klidný komfort a vyrovnanost s dokonalou schopností. Nový Range Rover je dosud nejžádanější a kombinuje dechberoucí modernost a estetickou eleganci s technologickou vyspělostí a bezproblémovou konektivitou.

Nová flexibilní modulární podélná architektura Land Roveru, MLA-Flex, je základem všech aspektů tohoto luxusního SUV, od jeho bezkonkurenčních schopností a agilního ovládání až po bezkonkurenční kultivovanost. Kombinací nejmodernějších technických technik s novými úrovněmi virtuálního vývoje a trestuhodným vývojovým programem Land Roveru přinese nový Range Rover novou úroveň kvality.

Dvojice inovativních plug-in hybridních elektrických vozidel s prodlouženým dojezdem (PHEV) poskytuje emise CO 2 pod 30 g/km, s čistě elektrickým dojezdem až 100 km (62 mil), poskytuje očekávaný dojezd v reálném světě. až 80 km (50 mil) – dostačující pro typické zákazníky Range Roveru k absolvování až 75 procent cest s použitím pouze elektrické energie.

DECHBEROUCÍ MODERNOST

Luxusní SUV páté generace posouvá modernistickou designovou filozofii Land Roveru na další úroveň a současnou interpretací profilu jeho ochranné známky vytváří neuvěřitelný designový výraz. I nadále vede a přináší do nejnovější vlajkové lodi Land Rover dechberoucí modernost, estetickou eleganci a sofistikovanost.

Nový Range Rover je definován třemi liniemi, které mohou vysledovat jejich původ v průběhu generací; klesající linie střechy, silná linie pasu a stoupající linie prahu. Tyto charakteristické rysy se spojují s charakteristickým krátkým předním převisem a novou výraznou zadní zadní částí – doplněnou o praktické dělené víko zavazadlového prostoru – a vytvářejí elegantní profil, který vyjadřuje jedinečnou přítomnost Range Roveru.

Nepřerušená linie pasu ukazuje pozornost Land Roveru k detailu, protože zaoblená hrana dveří se setkává se sklem v jednoduchém, čistém provedení díky speciálně navrženému skrytému zakončení pasu. Designová technologie se spojuje se zasklením v jedné rovině, osvětlením skrytým až do rozsvícení a precizními detaily, které vytvářejí dojem, že vozidlo bylo vyfrézováno z masivního dřeva.

Sofistikované povrchy poskytují čistý a moderní vzhled – a přispívají k koeficientu odporu vzduchu 0,30, což z něj dělá aerodynamicky nejúčinnější luxusní SUV na světě.

Luxusní interiér je podpořen moderními, intuitivními a relevantními technologiemi, které jsou navrženy tak, aby harmonicky spolupracovaly s nejlepšími materiály a inovacemi v oblasti pohody, aby vytvořily klidné útočiště pro všechny cestující – proměnily každou cestu v zážitek, který si můžete vychutnat.

JEDINEČNÉ ZDOKONALENÍ

Pokročilá technologie reproduktorů staví na základním zdokonalení, které poskytuje architektura karoserie MLA-Flex, aby zajistila klidný klid v kabině a zajistila cestujícím prvotřídní zážitek. Využívá 1 600W Meridian Signature Sound System k vytvoření jednoho z nejtišších interiérů vozidel na silnici s dalšími 20W reproduktory ve čtyřech hlavních opěrkách hlavy pro ten nejpohltivější zvukový zážitek.

Systém Active Noise Cancellation8 třetí generace monitoruje vibrace kol, hluk pneumatik a zvuky motoru přenášené do kabiny a generuje signál pro zrušení, který je přehráván prostřednictvím 35 reproduktorů systému. Mezi ně patří dvojice reproduktorů o průměru 60 mm v opěrkách hlavy pro každého ze čtyř hlavních cestujících v kabině, které vytvářejí osobní tiché zóny podobné efektu při použití špičkových sluchátek.

Nový Range Rover přináší novou úroveň pohody do sektoru luxusních SUV a čištění vzduchu v kabině Pro3 je vyvrcholením této průkopnické technologie. Kombinuje technologii dual-nanoeTM X pro redukci alergenů a odstranění patogenů, čímž pomáhá výrazně redukovat pachy a viry, zatímco CO2 Management a PM2.5 Cabin Air Filtration zvyšují kvalitu vzduchu. Je vědecky prokázáno, že pokročilá technologie nanoeTM X významně snižuje výskyt virů a bakterií včetně virů SARS-CoV-23. Inovativní technologie je aktivní ve vzduchu, takže částice nemusí procházet filtrem, aby byly zachyceny a neutralizovány. Druhé zařízení nanoeTM X v řadě 2 optimalizuje jeho účinnost pro všechny cestující.

Nový Range Rover je také prvním Land Roverem, který je vybaven Power Assisted Doors5 s integrovanou detekcí nebezpečí a bezpečnostními prvky proti přiskřípnutí, které vylepšují jeho schopnost Soft Door Close a zajišťují, že každý výlet začíná a končí bez námahy kultivovaností a sofistikovaností. Všechny čtyři dveře pro cestující jsou elektricky ovládané – také ovládané přes obrazovku Pivi Pro – pro elegantní nastupování a vystupování v jakékoli situaci, včetně úhlů až 10 stupňů v terénu. Pokročilá detekce nebezpečí znamená, že se dveře mohou automaticky zastavit, dokud se zametání dveří neuvolní. Praktické dvoudílné dělené víko zavazadlového prostoru, které je charakteristickým znakem Range Roveru od roku 1970, je pro rok 2021 aktualizováno řadou nových technologií, které poskytují větší všestrannost a pohodlí.

Uvnitř nová univerzální podlaha nákladového prostoru chrání zavazadla a zvyšuje pohodlí. Jeho chytrý podlahový panel lze zvednout dopředu, přes šířku nákladového prostoru kolem jeho středu, čímž vytvoří přepážku pro uložení menších předmětů a jejich udržení na dosah při vykládání. Může se také otočit dozadu podél přední hrany a sloužit jako opěradlo při použití spodních dveří zavazadlového prostoru jako venkovního sezení. Nová sada Tailgate Event Suite 6 posouvá koncept opěradla Versatile Loadspace Floor do nových výšin a kombinuje dodatečné osvětlení, zvukové funkce a na míru šité polštáře, aby vytvořily dokonalý výhled pro venkovní relaxaci.

Pětimístné modely debutují s novým automaticky skládacím krytem nákladového prostoru. Spojuje praktičnost pevného krytu s pohodlím zatahovací konstrukce a elegantně se stahuje, když jsou horní dveře zavazadlového prostoru otevřeny, a poskytují neomezený přístup do nákladového prostoru, aniž by bylo nutné otevírat spodní dveře zavazadlového prostoru.

BEZEŠVÁ TECHNOLOGIE

Nový Range Rover si zachovává svou bohatou pokrevní linii průkopnických inovací se sadou technologií navržených tak, aby bez námahy zvýšily pohodlí, efektivitu, kultivovanost a bezpečnost. Nejnovější architektura elektrických vozidel (EVA 2.0) společnosti Land Rover je hlavním aktivátorem a zahrnuje aktualizace softwaru Over-The-Air (SOTA) pro více než 70 elektronických modulů, což znamená, že nový Range Rover se bude neustále vyvíjet, zdokonalovat a být na vzestupu. do dnešního dne, jak dozrává.

Nový Range Rover přináší revoluci do automobilového zážitku s hladce integrovanou Amazon Alexa 2 . Používání intuitivních přirozených hlasových příkazů jde o krok za hranice dotykové obrazovky nebo rozhraní tlačítek a pomáhá snížit kognitivní zátěž a poskytuje pocit moderního luxusu bez námahy. Tímto způsobem umožňují schopnosti Alexa zákazníkům řídit vše od oblíbených funkcí infotainmentu a výběru hudebních skladeb až po navigaci nebo telefonní kontakty – to vše při zachování rukou na volantu a pohledu na silnici.

Hlasová umělá inteligence Alexa je zabudována do nového Range Roveru, takže uživatelé zažijí bezproblémovou interaktivitu a pohodlí další úrovně. Funkce Alexa také umožňují zákazníkům kontrolovat zprávy, počasí a plánované schůzky pomocí jednoduchých hlasových příkazů. Systém může dokonce rozsvítit vaše světla doma a připojit se k dalším zařízením s podporou Alexa.

Alexa funguje jako doplněk k Wireless Apple CarPlay® a Wireless Android Auto™ a lze ji spustit buď vyslovením „Alexa“ nebo stisknutím tlačítka Alexa na centrální dotykové obrazovce 9. K provozu nepotřebuje žádný telefon ani externí zařízení – pouze podrobnosti o zákaznickém účtu Amazon a připojení k internetu – zatímco bezdrátové nabíjení pro smartphony kompatibilní s Qi udržuje zařízení nabitá.

Pivi Pro funguje v harmonii s elegantním novým poloplovoucím 13,7 palcovým interaktivním displejem ovladače, který obsahuje novou grafiku s vysokým rozlišením založenou na třípanelovém rozložení, které intuitivně odráží design úvodní obrazovky Pivi Pro. Zákazníci si mohou pomocí ovládacích prvků na volantu vybrat z různých konfigurací, včetně konvenčního analogového uspořádání.

Poprvé v Land Roveru bude centrální displej poskytovat hmatovou odezvu, když se zákazníci dotknou obrazovky a stisknou ji. Umožňuje uživatelům cítit pozitivní potvrzení, aniž by se museli dívat na obrazovku, snižuje potřebu odvracet pohled od silnice a činí Pivi Pro ještě intuitivnějším.

Cestující na zadních sedadlech se mohou těšit z nového systému Rear Seat Entertainment (RSE), který poskytuje nastavitelné 11,4palcové HD dotykové obrazovky namontované na zadní straně opěradel předních sedadel. Mohou být provozovány nezávisle a podporují připojení většiny zařízení pomocí portu HDMI, zatímco využití funkce Wi-Fi hotspot znamená, že cestující na zadních sedadlech si mohou na cestách užívat zábavu na chytré televizi. Osmipalcový dotykový ovladač zadních sedadel 10 namontovaný ve středové loketní opěrce zadních sedadel třídy Executive poskytuje rychlé a intuitivní ovládání pro dokonalou polohu sezení a zvyšuje tak luxusní zážitek ze zadních sedadel. 

Každý nový Range Rover má k dispozici efektivní a výkonné celoLED osvětlení, přičemž nové digitální LED světlomety s vysokým rozlišením poskytují dosah paprsku až 500 m. Vytvářejí výjimečný designový detail a jsou vybaveny světly pro denní svícení Signature, animovanými směrovými světly, adaptivním předním osvětlením a technologií Image Projection při startu, což z nich dělá nejpokročilejší světlomety, jaké kdy Land Rover montoval. Adaptivní přední osvětlení dokáže zastínit až 16 objektů v dráze nového Range Roveru, čímž zajistí, že ostatní účastníci silničního provozu nebudou oslněni, a zároveň zachová optimální osvětlení pro řidiče. Technologie Predictive Dynamic Bending Light využívá navigační informace k aktivnímu nastavení světelného paprsku pro blížící se zatáčky na silnici.

Nová manévrovací světla pomáhají řidičům dokončit manévry při nízké rychlosti ve slabě osvětleném prostředí s naprostou jistotou tím, že vytvoří světelný koberec po obvodu vozidla a spolupracují se systémem 3D Surround Camera, který zajišťuje snadnou ovladatelnost.

Řidiči mohou dokonce ovládat nový Range Rover z vnějšku vozidla pomocí Remote Park Assist 5 , který se ovládá pomocí aplikace pro chytré telefony 11 . Umožňuje luxusnímu SUV manévrovat na parkovací místa a vyjíždět z nich, zatímco řidič sleduje postup poblíž – ideální pro vjezd nebo výjezd z úzkých městských prostorů nebo projíždění venkovských bran.

KLIDNÁ SCHOPNOST A VYROVNANOST

Vlajková loď rodiny Land Rover představuje vrchol vytříbených schopností díky pokročilým hardwarovým a softwarovým systémům pracujícím v naprosté harmonii, kterou umožňuje nová architektura karoserie MLA-Flex. Tato bezkonkurenční šíře dynamických schopností je řízena integrovaným řízením podvozku Land Rover – jediným řídicím systémem pro sadu pokročilých technologií, které přizpůsobují dynamiku vozidla tak, aby vyhovovala každému kilometru každé cesty, a preventivně a reaktivně dolaďují jízdní vlastnosti. .

Každý nový Range Rover je vybaven řízením všech kol pro bezproblémovou jízdu se zvýšenou stabilitou ve vysokých rychlostech a zlepšenou manévrovatelností při nízkých rychlostech, což zajišťuje, že je stejně jako doma na otevřené silnici i v úzkých městských ulicích.

Elektricky ovládaná zadní náprava poskytuje až sedm stupňů úhlu natočení volantu a při nízkých rychlostech vybočuje z fáze předních kol, díky čemuž má nový Range Rover průměr otáčení menší než 11 m 4 – nejmenší ze všech Land Roverů. Při vyšších rychlostech se zadní náprava otáčí ve stejné fázi s předními koly pro lepší stabilitu a pohodlí.

Nový Range Rover je také prvním Land Roverem vybaveným Dynamic Response Pro. Nový výkonný aktivní 48voltový elektronický systém kontroly náklonu je rychlejší a efektivnější než hydraulické nastavení, s točivým momentem až 1 400 Nm přenášeným do stabilizátorů, aby byly pohyby karoserie pod kontrolou.

Plně nezávislé vzduchové odpružení izoluje kabinu od povrchových nedokonalostí účinněji než kdy dříve, a za všech okolností zajišťuje klidnou pohodu. Kombinuje špičkové objemy vzduchových pružin s dvouventilovými tlumiči – to vše je řízeno vlastním řídicím softwarem Adaptive Dynamics.

Inteligentní převodovka s pohonem všech kol (iAWD) je řízena systémem Intelligent Driveline Dynamics (IDD) společnosti Land Rover, který 100krát za sekundu sleduje úroveň přilnavosti a podněty řidiče, aby předvídavě rozděloval točivý moment mezi přední a zadní nápravu a napříč zadní nápravou. , pro optimální trakci na silnici i v terénu.

Každý Range Rover je také vybaven aktivním uzávěrem zadního diferenciálu. To optimalizuje trakci od zadní nápravy během vysokorychlostního průjezdu zatáčkou, na kluzkém povrchu a při pohybu kol v terénu, což přináší lepší schopnosti a jistotu řidiče.

Všechny tyto technologie se promítají do oceňovaného systému Terrain Response 2 společnosti Land Rover, který využívá různé systémy podvozku a automaticky poskytuje perfektní nastavení pro okolí, z nabídky šesti jízdních režimů, aby se minimalizovala pracovní zátěž řidiče ve všech terénech. Alternativně může řidič vybrat nejvhodnější nastavení ručně nebo pomocí konfigurovatelné terénní odezvy vytvořit nastavení podvozku na míru.

ELEKTRIFIKOVANÁ ÚČINNOST

Nejmodernější vozy PHEV dokážou dosáhnout rychlosti až 140 km/h (87 mph), což umožňuje zákazníkům vychutnat si nový Range Rover jako model pouze pro elektromobil pro většinu cest ve městě a na venkově, s celkovými emisemi CO2 nižšími než 30 g/km. 1 . Typickými zákazníky Range Rover bude moci dokončit až 75 procent cest využívajících elektrickou energii pouze 7 v případě, že začne každou cestu s plně nabitými bateriemi. Chytré balení baterie pod vozidlem a v rámci rozvoru zajišťuje nekompromisní zavazadlový prostor a terénní schopnosti.

VYNIKAJÍCÍ PERSONALIZACE

Nový Range Rover SV poskytne vynikající interpretaci luxusu a personalizace Range Roveru a poskytne zákazníkům ještě větší prostor pro vytvoření skutečně individuálního vozu s výběrem exkluzivních designových motivů, detailů a materiálů od SV.

Konstrukce karoserie se standardním i dlouhým rozvorem – poprvé včetně pětimístné konfigurace LWB – jsou k dispozici se speciálně upravenými designovými motivy SV Serenity a SV Intrepid, které Range Roveru zavádějí dvoubarevné kontrastní barvy vpředu a vzadu. Mezi exkluzivní materiály patří lesklé pokovené kovy, hladká keramika, složité mozaikové intarzie a měkká téměř anilinová kůže, stejně jako udržitelné nekožené Ultrafabrics ™.

Přepychová nová volitelná sada SV Signature Suite na modelech LWB ztělesňuje zvýšený luxus a řemeslné zpracování Range Roveru SV a poskytuje svým nejnáročnějším zákazníkům jedinečné prostředí pro cestování. Jeho jedinečně útlá sedadla mají nastavení ve 24 směrech s masážní funkcí, zatímco elegantní elektricky vysouvatelný klubový stůl se teatrálně zvedá z pevné středové konzoly po celé délce na nádherně navržených podpěrách, aby v případě potřeby poskytoval pohodlný pracovní prostor.