Nový DEFENDER V8

001

Land Rover uvedl na trh výkonný Defender V8 jako součást řady vylepšení své nezastavitelné a oceněné rodiny 4×4. Nový 525PS Defender V8 a vlajková loď Defender V8 Carpathian Edition poskytují jedinečnou kombinaci výkonu a schopností, s přizpůsobeným nastavením podvozku, které přináší novou úroveň zapojení řidiče a agility na silnici i v terénu.

Nové výkonné modely staví na desetiletích dědictví Land Rover V8 – zahrnují původní sedmý stupeň Stage I V8, modely severoamerických specifikací devadesátých let a výkonný model Defender Works V8 – protože charakteristický motor se připojuje k nejnovější řadě účinných benzinů, nafty Ingenium a pokročilé pohonné jednotky Plug-in Hybrid Land Rover.

Benzínový motor V8 není jediným úvodem. K dispozici je také nová edice XS, svěží designové sady exteriérů, které poskytují větší potenciál personalizace, a volitelně větší 11,4palcová dotyková obrazovka infotainmentu Pivi Pro.

Defender V8 staví na špičkových schopnostech robustního vozu s pohonem 4×4 a přináší novou úroveň výkonu a zapojení řidiče kombinací výkonného přeplňovaného zážehového motoru V8 s objemem 5,0 litru V8 s výkonem 525 k a odborně vyvinutého vyladění odpružení a převodovky tak, aby vytvořil dosud nejrychlejší a nejdynamičtěji se rozvíjející Defender.

Exkluzivní nová edice Carpathian Edition vychází z modelu Defender V8 a představuje konečný výraz designu, výkonu a schopností Defender, zatímco nová edice XS nahrazuje mimořádně úspěšnou první edici a kombinuje vylepšení designu a specifikací na zakázku uvnitř i vně.

Potenciál personalizace Defenderu byl také rozšířen zavedením nových exteriérových balíčků. Balíček Bright Pack, Extended Bright Pack a Extended Black Pack mají na míru vytvořené vnější obložení, které vylepšuje nezaměnitelnou siluetu Defenderu.

002

Součástí aktualizací je také zvýšené připojení. Nejmodernější infotainment Pivi Pro od Defenderu je nyní k dispozici s řadou žádoucích nových funkcí, včetně možnosti většího 11,4palcového dotykového displeje *. Bezdrátové nabíjení zařízení s integrovaným zesilovačem signálu je nyní standardně vybaveno sadou Comfort and Convenience Pack pro lepší pohodlí a kvalitu hovoru.

Nový Defender V8 je konečným vyjádřením nejtvrdšího vozu 4×4 značky Land Rover a připomíná bohaté dědictví osmiválcových Land Rover sahajících až do 70. let. Silný nový přeplňovaný motor V8 je k dispozici v provedení karoserie 90 i 110 a poskytuje zvýšený výkone a zapojení řidiče, aniž by byly ohroženy nezastavitelné schopnosti Defenderu.

S jedinečným vyladěním zavěšení a převodovky, včetně pružin a tlumičů na míru a nového elektronického aktivního zadního diferenciálu, poskytuje agilnější a poutavější ovládání se zvýšeným ovládáním karoserie – to vše doprovází charakteristický soundtrack V8.

Síla pochází z 5,0litrového přeplňovaného benzinového motoru Land Rover V8, který produkuje točivý moment 525 k, 625 Nm a pohání osmistupňovou automatickou převodovkou. Defender V8 90 zrychlí z 0 na 100 km / h za pouhých 4,9 sekundy (0-100 km / h za 5,2 sekundy) s maximální rychlostí 240 km / h a poskytuje spotřebu paliva až 19,5 MPG (14,5 l / 100 km) s Emise CO2 od 327 g / km **.

Výjimečné schopnosti v terénu jsou charakteristickým znakem Defenderu a V8 přidává novou vrstvu přitažlivosti pro řidiče zavedením nového programu Dynamic v systému Terrain Response – k dispozici pouze u Defenderů poháněných V8. Pomáhá řidičům využívat dynamičtější charakter a vyváženost ovládání modelu 525PS na asfaltu a volných površích. Navržen tak, aby byl nejrychlejším a nejzajímavějším produkčním Defenderem, jaký kdy poskytoval, poskytuje bezkonkurenční agilitu a přitažlivost pro řidiče.

003

Větší průměr a pevné ochranné rámy proti převrácení pomáhají omezit naklánění karoserie v extrémních zatáčkách, zatímco jedinečný elektronický aktivní zadní diferenciál představuje ovladač Yaw Controller, který umožňuje jemné ovládání polohy vozu Defender V8 v zatáčkách, když dosahuje a překračuje hranici přilnavosti.

Pečlivá kalibrace nového programu Dynamic v Terrain Response 2 dává Defenderu V8 hbitější, hravější a citlivější charakter. V tomto nastavení je ostřejší odezva na plyn a přizpůsobené vyladění pro plynulé tlumení v kombinaci s tužšími odpruženými pouzdry pro okamžité reakce řízení. Defender V8, který pracuje v souladu s technologií Torque Vectoring by Braking, Traction Control Systems a novým Yaw Controller, je rychlejší, poutavější a ovladatelnější než kdy dříve.

004

Okamžitě rozpoznatelný, Defender V8 má řadu jedinečných vylepšení exteriéru; na míru vyrobené vnější označení, čtyřnásobné výfuky s výraznými koncovkami výfuku a jedinečná 22palcová kola z lehké slitiny se saténově tmavě šedou povrchovou úpravou spojují nejvýkonnější model v nabídce. Defender V8 je dále identifikován brzdovými třmeny Xenon Blue a 20palcovými brzdovými kotouči.

Pečlivé akustické vyladění indukčních a výfukových systémů Defenderu V8 poskytuje účelný a autentický zvuk. Tuto evokativní zvukovou stopu, kalibrovanou pro každou jízdní situaci, lze vylepšit výběrem dynamického programu v systému Terrain Response.

Zákazníci mají na výběr ze tří barev – Karpatská šedá, Yulong White a Santorini Black – Karpatská šedá a Yulong White s kontrastní střechou v barvě Narvik Black. Vnější detaily Shadow Atlas doplňují charakteristickou povrchovou úpravu nového modelu Defender V8.

005

Uvnitř je Defender V8 vybaven sedadly zdobenými jedinečnou kůží Ebony Windsor Leather s akcenty Miko Suedecloth a Robustec, každé zakončené jedinečnou značkou Ebony, zatímco odhalený křížový nosník vozu Defender má speciální povrchovou úpravu Satin Black. Čtyřramenný volant je vylepšen ráfkem Alcantara a hmatovými saténově chromovanými řadicími pádly, které jsou u modelů V8 jedinečné. Kožené kryty krytu airbagu a řadicí páky, zatímco osvětlené běhouny jsou doplněny skriptem V8.

Exkluzivní nová edice Defender V8 Carpathian Edition je dokonalým vyjádřením výkonu, odolnosti a designu a představuje úplný vrchol řady Defender. Dokončeno výhradně v karpatské šedé barvě, vyznačuje se kontrastní střechou Narvik Black, kapotou a poprvé u modelu New Defender zadními dveřmi. Mezi další vizuální prvky patří speciální povrchové úpravy odznaků V8 Carpathian Edition na zakázku, tažná oka Satin Black a výrazné brzdové třmeny Xenon Blue.

006

Unikátní exteriér je zakončen saténovým ochranným filmem Land Rover. Recyklovatelný obal na bázi PU se aplikuje na vnější karoserii a dodává vozu 4×4 moderní polomatný povrch, který také chrání před vším od škrábanců na parkovišti až po vyrážky v terénu.

Uvnitř edice Defender V8 Carpathian Edition obsahuje stejné vylepšení jako V8, sedadla jsou zakončena akcenty Miko Suedecloth a Robustec, volantem obaleným Alcantarou a osvětlenými lištami.

Nová edice XS nahrazuje velmi úspěšnou první edici. Umístěný nad modely SE, má jedinečnou vnější a vnitřní úpravu a je k dispozici v provedeních 90 a 110 karoserie.

007

Zevně je edice XS označena na míru vyrobeným spodním obložením v barvě karoserie a spodními podběhy kol a výraznými 20palcovými, kontrastními koly z lehké slitiny s kontrastním diamantem v satinově šedé barvě. K dispozici je výběr ze čtyř barev exteriéru: Silicon Silver, Hakuba Silver, Gondwana Stone a Santorini Black.

Uvnitř jsou sedadla modelu XS Edition s vyhříváním a elektrickým ovládáním sedadel v 12 směrech potažena kůží Grained Leather, zatímco Cross Car Beam má povrchovou úpravu světle šedý práškový lak. Interiér doplňují osvětlené kovové nášlapy.

Komplexní standardní specifikace zahrnuje elektronické vzduchové odpružení, adaptivní dynamiku a konfigurovatelnou odezvu terénu. Kromě toho XS Edition těží z předních světlometů Matrix LED s podpisem DRL, technologií zrcátek ClearSight Rear View a nejmodernějším infotainmentovým systémem Pivi Pro s 10 reproduktory Meridian sound system.

Verze XS je k dispozici s výběrem výkonných a účinných pohonných jednotek, včetně benzinu P400, hybridního elektrického vozidla P400e Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) a D250 Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV).

008

Konektivitu také vylepšuje nejnovější evoluce infotainmentu Pivi Pro, která je poprvé k dispozici s volitelnou větší 11,4palcovou dotykovou obrazovkou *. Nové rozhraní se zakřiveným sklem je o 60 procent větší než standardní obrazovka, což usnadňuje sledování navigačních pokynů. Rychlý a intuitivní systém Pivi Pro poskytuje okamžité reakce, dokonce i při prvním spuštění vozidla.

Jednoduchá struktura nabídek umožňuje přístup k nejčastěji používaným funkcím přímo z domovské obrazovky, aby se snížilo rozptýlení řidiče. Systém lze snadno přizpůsobit tak, aby vyhovoval preferencím jednotlivých zákazníků. Lze přidávat, přesouvat a odebírat další „panely“ aplikací, přejetím prstem doleva nebo doprava po obrazovce rychle odhalíte nejdůležitější informace na první pohled a zajistíte, že koncentrace řidiče zůstane na silnici.

Pokročilá navigace využívá algoritmy samoučícího se učení a dynamické navádění k optimalizaci směrování, zatímco Smart Voice Guidance ví, že ruší zvukové pokyny ve známém prostředí. Mapování navigace je vždy aktuální díky technologii Defender Software-Over-The-Air (SOTA) †.

Inteligentní učení umožňuje navigačnímu systému identifikovat trasy, které zákazníci pravidelně používají, a to i bez zadání cíle, a pomocí těchto informací informovat řidiče o nejrychlejší trase do jejich pravděpodobného cíle na základě aktuálních dopravních podmínek. Pokud bude k dispozici rychlejší trasa, Pivi Pro to navrhne jako alternativu.

Můžete si vybrat ze tří nových exteriérových designových balíčků. Balíček Bright Pack, Extented Bright Pack a Extended Black Pack dále rozšiřují možnosti přizpůsobení nového Defenderu.

Sada Bright Pack, která je k dispozici u všech modelů Defender, je vybavena povrchovou úpravou Noble Chrome pro přední a zadní kryty, plus lištou Noble Chrome a mřížkou. Sada Extended Bright Pack přidává Ceres Silver k obložení spodní části karoserie a podběhům kol.

Zákazníci Defender X, Defender X-Dynamic a Defender V8 si mohou vybrat nový Extended Black Pack. Poskytuje lesklou černou povrchovou úpravu předních a zadních ochranných desek, lišty masky chladiče, obložení kontroly kapoty, odznak, obložení spodní části karoserie a podběhy kol pro nenápadný a účelný vzhled.

009